O nas
Briefly Speaking, We’re the Best.
PDFW Lawyers jest firmę prawniczą, która skupia się na oferowaniu wysokiej jakości usług prawnych za pośrednictwem wysoko wykwalifikowanych ekspertów z danej dziedziny prawa. Przy czym jednym z kluczowych obszarów działalności firmy jest dział prawa nieruchomości i inwestycji, którym kieruje radca prawny Filip Wasilewski, zapewniając najwyższą jakość świadczenia pomocy prawnej z zakresu prawa budowlanego. Radca prawny Filip Wasilewski specjalizuje się od 2010 r. w prawie budowlanym. Od 2014 r. jest związany z czołowym wydawnictwem prawniczym w Polsce, w którym jako ekspert i praktyk od procesu inwestycyjnego opublikował setki opinii prawnych oraz jest autorem licznych publikacji i komentarzy praktycznych z zakresu prawa budowlanego, w szczególności dotyczących problematyki samowoli budowlanych oraz praw i obowiązków ciążących na uczestnikach procesu inwestycyjnego.
Filip Wasilewski doświadczenie zdobywał jako radca prawny w organach administracji publicznej oraz w wiodącej międzynarodowej kancelarii prawnej we Wrocławiu, zapewniając m.in.:
- pomoc prawną osobom fizycznym w kilkuset sprawach związanych z prawem budowlanym;
- pomoc prawną w organie administracji rządowej w sprawach z zakresu nieruchomości, rolnictwa i środowiska;
- pomoc prawną na rzecz przedsiębiorcy z kapitałem niemieckim z branży budowlanej w projekcie dotyczącym budowy parków wiatrowych;
- pomoc prawną na rzecz przedsiębiorcy z kapitałem niemieckim z branży automotive w projekcie budowy fabryki w Jaworze;
- pomoc prawną na rzecz przedsiębiorcy z kapitałem norweskim w projekcie budowy zakładu produkcyjnego w Kątach Wrocławskich koło Wrocławia;
- pomoc prawną na rzecz przedsiębiorcy z kapitałem polskim w projekcie związanym z budową osiedla domów wielorodzinnych w Oławie;
- pomoc prawną dla przedsiębiorcy z branży budowlanej z kapitałem hiszpańskim w zakresie realizacji kontraktów na budowę obiektów użyteczności publicznej (szkół) w Warszawie i rozliczeń z inwestorem oraz podwykonawcami;
- pomoc prawną dla przedsiębiorcy z kapitałem francuskim z branży budowlanej (nadzór/projektowanie) w projekcie „Projekt i budowa drogi ekspresowej S-2 Południowa Obwodnica Warszawy”;
- pomoc prawną dla przedsiębiorcy z kapitałem międzynarodowym z branży budowlanej w projekcie związanym z budową hotelu i akademika we Wrocławiu;
- pomoc prawną dla przedsiębiorcy z kapitałem niemieckim w sprawie sporu dotyczącego udzielenia pozwolenia na użytkowanie obwodnicy Brzegu Dolnego;
- pomoc prawną dla przedsiębiorcy z kapitałem polskim w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji ZRID wywłaszczającej nieruchomość inwestora przeznaczoną pod galerię handlową w Lubinie.
- Znaczenie oświadczeń składanych przez projektanta w związku ze sporządzaniem projektu budowlanego , Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwert Polska 2019 r.
- Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwa osoby fizycznej. Praktyczny komentarz, Współautor (str. 139-151), wyd. ODDK 2018 r.
- Tymczasowe obiekty budowlane, domki holenderskie, wiaty, altany, przyczepy kempingowe, garaże – w procedurze budowlanej, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwert Polska 2018 r.
- How far from the edge of your plot can you place your building? BPCC Contact Magazine issue nr 3, wyd. 2018 r.
- Uprawnienia sąsiadów planowanej inwestycji przy powstawaniu dużych obiektów handlowych, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwer Polska 2018 r.
- Budowa zjazdu zgodnie z prawem, w: Prawo Budowlane w praktyce, wyd. Wiedza i Praktyka, 2017 r.
- Zmiany w Prawie budowlanym – pojęcie istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwert Polska 2017 r.
- Nowe warunki techniczne w zakresie energooszczędności budynków, Prawo budowlane w praktyce nr 2 , wyd. Wiedza i Praktyka 2017 r.
- Zmiany w obszarze regulacji dotyczących trybu zgłoszenia i pozwolenia na budowę w świetle ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwer Polska 2017 r.
- Uzbrojenie techniczne działki budowlanej, w: PRAWO BUDOWLANE W PRAKTYCE , wyd. Wiedza i Praktyka 2017 r.
- Jak sporządzić plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ? w: PRAWO BUDOWLANE W PRAKTYCE , wyd. Wiedza i Praktyka 2017 r.
- Środki zaskarżenia w świetle ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwert Polska 2016 r.
- Opłata legalizacyjna, Lex Budownictwo, wyd. Wolters Kluwert Polska 2015 r.
- Postępowanie legalizacyjne prowadzone na podstawie ustawy Prawo budowlane z 1974 r., wyd. Wolters Kluwert Polska 2015 r.
- Samowola budowlana powstała pod rządami ustawy Prawo budowlane z 1994 r, wyd. Wolters Kluwert Polska 2015 r.
- Samowolna zmiana sposobu użytkowania obiektu lub jego części, wyd. Wolters Kluwert Polska 2015 r.
- Problematyka kwalifikacji robót budowlanych polegających na sytuowaniu stacji bazowych telefonii komórkowej na istniejących obiektach budowlanych, wyd. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego 2012 r.
Radca Prawny Damian Pankiewicz w codziennej praktyce specjalizuję się w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem cywilnym, odszkodowaniami, windykacją należności, a także prawem karnym. Posiada także doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w największych wrocławskich kancelariach prawnych w tym również jako osoba zarządzająca.
Reprezentował klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i Sądem Najwyższym. Brał udział w kilkuset postępowaniach jako pełnomocnik podmiotów gospodarczych, między innymi z branży budowlanej, transportowej, finansowej. Świadczył pomoc prawną w zakresie zatrudniania cudzoziemców, delegowania pracowników, zamówień publicznych, prawa upadłościowego.
Posiada bogate doświadczenie również w zakresie obrotu konsumenckiego, z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i spadkowego, w szczególności w sprawach o rozwód, separację, unieważnienie małżeństwa, o podział majątku, alimenty, ustalenie ojcostwa oraz ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich, upadłości konsumenckiej, sporów w zakresie umów kredytowych indeksowanych lub denominowanych w walutach obcych. Brał udział w kilkuset postępowaniach jako pełnomocnik stron.
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu zdobywając tytuł zawodowy radcy prawnego (2013 r.).